Termin terapia biorezonansowa (BRT) został stworzony w 1987 na określenie "terapii drganiami własnymi organizmu pacjenta". Jej twórcą jest niemiecki lekarz dr Franz Morell.

bicom leczenie alergiiW niemieckim Institut für Regulative Medizin opracowano sterowane komputerowo urządzenie do diagnostyki i terapii biorezonansowej pod nazwą BICOM (nazwa powstała od terminu "Bio-Communication").

Seryjne urządzenia produkuje się od 1987r. W 1993 r. pierwsze egzemplarze trafiły do Polski.

Aparat typu BICOM odbiera drgania własne pacjenta poprzez kabel, podobnie jak przy zapisie EKG czy wykresie EEG. W tym celu stosuje się elektrody do dłoni, elektrody do stóp, elektrody rolkowe, elektrody elastyczne, magnetyczne itp. Za pomocą elektrody punktowej zbiera się informacje z określonych punktów bólowych oraz punktów akupunkturowych.

W aparacie znajduje się filtr oddzielający drgania zdrowe od patologicznych czyli chorobowych. Drgania zdrowe wracają do pacjenta w formie wzmocnionej lub osłabionej natomiast drgania chorobowe są elektronicznie odwracane i w tej dopiero formie wprowadzane do organizmu. Wytworzone przeciwdrgania osłabiają drgania patologiczne, niekiedy wygłuszając je zupełnie. W ten sposób korygowane są błędne procesy regulacyjne.

bicom leczenie nałogówKażdorazowe nastawienie aparatu przygotowuje osoba prowadząca terapię.
NIE ZAWSZE PODCZAS TERAPII COŚ SIĘ ODCZUWA.
Możliwe jest Jednak lekkie uczucie ciepła czy ciągnięcie, szczególnie w tych miejscach, które nie są zdrowe. Mogą odezwać się stare ogniska (nie wyleczone zapalenia), np. zęby czy blizny. Dlatego rzeczą bardzo ważną jest podzielenie się swoimi spostrzeżeniami z terapeutą lub jego asystentem jeszcze podczas trwania terapii lub zaraz po jej zakończeniu. Symptomy występujące w domu należy zanotować i następnie przedstawić je podczas kolejnego seansu leczniczego.